Co robić, kiedy skrzynie biegów w samochodach volkswagen się psują?

0
2070
volkswagen problem ze skrzynia biegow

Samochody marki Volkswagen od lat cieszą się duża popularnością. Są wyjątkowo wytrzymałe na uszkodzenia, mają dobre przyspieszenie, a także rzadko kiedy się psują. Jednak starsze modele z czasem zaczynają szwankować, co jest oczywiście normalne, dlatego jeżeli skrzynie biegów w samochodach Volkswagen zaczynają szwankować, warto wiedzieć co robić i jak podejść do tematu, by szybko pozbyć się awarii, a auta były znowu sprawne. Schemat zwykle jest bardzo podobny.

Dlaczego skrzynia biegów w naszym Volkswagenie się psuje? Najczęstsza przyczyną tego zjawiska to:

  • zużywanie się łożyska
  • wytarcie synchronizatorów
  • używanie nieodpowiedniego oleju do przekładni.

Jeżeli czuć tarcie przy zmianie biegów, które mija dopiero przy wciśnięciu sprzęgła, oznacza to że mamy problem. Często również pojawia się hałas przy skręcie samochodu czy zmianie biegów. Tu sytuacja zaczyna się już robić poważna. Należy jak najszybciej zaprowadzić auto do mechanika, który dzięki swojej fachowej wiedzy oceni, czy warto naprawiać nasza obecną skrzynię biegów, czy jednak należy ją wymienić na nową. Jeżeli trzeba wymienić skrzynię biegów, warto pamiętać o kilku rzeczach przy zakupie. W samochodach marki Volkswagen są one w większości takie same z wyglądu, jednak różnią się niekiedy swoimi funkcjami, czyli przełożeniami. Decydują one zaś o mocy przyspieszenia, z jaką samochód będzie poruszał się na danym biegu.

Dopasowanie skrzyń w samochodach Volkswagen

Jeżeli skrzynia nie będzie odpowiednio dopasowana do mocy silnika danego modelu Volkswagen, może to prowadzić do trwałych uszkodzeń silnika a także zwiększonego zużywania paliwa, co będzie bardzo kosztowne. Dlatego warto wybrać mechanika, który dobrze zna się na tej marce samochodu i odpowiednio dopasuje nam skrzynię biegów do możliwości naszego auta.

Rodzaje skrzyni w samochodach Volkswagen

Rodzaj skrzyni jaki powinien być w naszym aucie jest oznaczony numerem, w starszych modelach zwykle jest wygrawerowany na powierzchni obudowy. Warto zwrócić na to uwagę, w przypadku kiedy sami podejmujemy się kupna i wymiany naszej skrzyni biegów. Nie jest to jednak polecane, ponieważ lepiej oddać auto w ręce specjalisty, który odda nam auto sprawne i naprawione, sami natomiast możemy narobić jeszcze większych szkód, mimo dobrych chęci.